PON-PT: 09:00 - 20:00
SOB: 09:00 - 16:00, ND: - nieczynne

ul. Stefana Okrzei 10
05-300 Mińsk Mazowiecki

Wizyty u psychologa kiedyś stanowiły pewien temat tabu i powód do skrępowania. Teraz na szczęście się to zmieniło i rodzice bez przeszkód mogą udać się z dzieckiem do specjalisty, które pomoże w rozwiązaniu pewnych problemów.

Czemu warto zabrać dziecko do psychologa?

Wizyta z dzieckiem u psychologa przyjmuje różny charakter, zależnie od tego, w jakim wieku jest pociecha. Szczególną trudność może sprawiać porozumienie się z maluchami, które nie potrafią jeszcze w sposób dokładny określać swoich emocji. Wizyta u psychologa np. w Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży jest bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej właśnie sytuacji. Specjalista pomoże nam lepiej zrozumieć dziecko, a i dziecku lepiej pojąć co w jego wnętrzu oraz dookoła się dzieje. W przypadku młodzieży jest to praca nieco prostsza, ale obejmujące szereg złożonych problemów, również związanych z etapem dojrzewania. Kiedy jednak warto skierować się do specjalisty?

Kiedy odwiedzić psychologa?

Psychologa odwiedzić można w różnych etapach życia i z różnych powodów. Może to być związane z obserwacją nadpobudliwości bądź apatii, która silnie się objawia w życiu codziennym. Do psychologa warto się udać, kiedy chcemy zdiagnozować, z czego wynikają pewne błędy popełniane w szkole, by w ten sposób znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu. Do psychologa warto skierować wspólnie z dzieckiem kroki, gdy zajdzie pewna zmiana na gorsze po jakimś przełomowym momencie. Niekiedy zmiana szkoły czy klasy przez samo dziecko lub jego kolegów albo odejście nauczycielki, może spowodować pewien szok. Czasem także drobny szczegół ma spore znaczenie na postawę malucha i warto również ten element sprawdzić. Do psychologa należy się udać, gdy dziecko nagle jest niespokojne czy czasem i agresywne. W ten sposób można dojść do przyczyny, która stanowi o niepożądanym wyrzucaniu z siebie emocji. Wizyta u psychologa to także sposobność do tego, żeby rozwiązać pewne wewnątrzrodzinne konflikty i nieporozumienia.

Dodano: 19 lipca 2022, do kategorii Blog