PON-PT: 09:00 - 20:00
SOB: 09:00 - 16:00, ND: - nieczynne

ul. Stefana Okrzei 10
05-300 Mińsk Mazowiecki

Ciąża to wyjątkowy czas. Całe nasze życie zostaje przewrócone o 180 stopni. Choć ciało kobiety naturalnie jest przygotowane do wydania na świat potomka, to jednak jest to dla niego nie lada wyzwanie. W czasie ciąży ciało dnia na dzień się zmienia. Nie bez powodu mówi się, że kobieta jest w stanie „odmiennym”.  Oprócz początkowych mdłości, przemęczenia i chęci na specyficzne jedzenie, które pojawiają się już na wczesnym etapie ciąży, z czasem, gdy organizm jest coraz bardziej obciążony, mogą pojawiać się dolegliwości bólowe.

Wiele kobiet przed ciążą trenuje różne dyscypliny sportu, jednak wiele z nich rezygnuje z tej aktywności w czasie ciąży.  Musimy pamiętać, że ruch w ciąży jest jak najbardziej wskazany, jednak rodzaj aktywności musi być dostosowany do zmieniających się potrzeb ciężarnej kobiety.

Dobrze dobrany trening  to ćwiczenia, które przygotowują do porodu,  jak również pomogą rozluźnić się w jego trakcie. Jest on także skutecznym sposobem na pojawiające się często bóle pleców. Dla przyszłych mam polecane są specjalnie dobrane ćwiczenia  korekcyjne, wzmacniające oraz rozluźniające.

Po przyjściu na świat dziecka, ciało młodej mamy często potrzebuje wsparcia. Trening po porodzie ma na celu poprawić nie tylko jej postawę,  ale również formę.  Skupia się on głównie na odpowiednio dobranych ćwiczeniach dna miednicy oraz  mięśni  brzucha – jest to szczególnie ważne przy rozstępie mięśnia prostego.

Zapraszamy na indywidualne zajęcia. Pomożemy Ci zwalczyć ból przedporodowy,  a jeśli jesteś już po porodzie i nie masz z kim zostawić malucha, zapraszamy na zajęcia razem z nim!

Dla chętnych mam mamy w ofercie również konsultacje dotyczące podstaw pielęgnacji neurorozwojowej dziecka czyli: pozycje do karmienia piersią, butelką,  jak podnosić, nosić, kąpać, przewijać, aby stymulować dziecko do rozwoju prawidłowych wzorców.

Zapraszamy chętne mamy na zajęcia 🙂

Dodano: 13 maja 2017, do kategorii Blog